Naše vášeň se stala prací

Hlavní specializací naší firmy jsou zkameněliny a to nejen české ale i zahraniční. Klademe důraz na kvalitu materiálu, kvalitu zpracování (tedy hlavně preparace) a zároveň máme snahu, pokud je to možné, co možná nejvíce zachovat vypovídající hodnotu materiálu – tedy nálezové okolnosti a jiné souvislosti. Zvláště k tomu by měla sloužit tato stránka, aby jednotlivým zákazníkům dala více informací k materiálu, který si zakoupí buď u nás, nebo někde jinde. Doufáme, že i když se třeba nestanete přímo našim zákazníkem, bude Vám naše stránka inspirací pro zájmovou činnost možná, ani ne konkrétně Vaší, ale třeba Vašich dětí, nebo vnoučat. Nakonec si třeba i Vy vzpomenete na ten pocit, když jste v mládí lezli po kdejaké haldě nebo poli a s každým kouskem kamene jste žasli údivem, nad propastnou hloubkou minulosti.

DSC08797.jpg
Precizní preparace

Detailní a mnohdy titěrná a časově náročná práce, jejíž výsledkem je precizní preparace fosilií. Díky tomu můžete tvar a skladbu těl mnohých zkamenělin vidět tak, jak před miliony let skutečně vypadaly.

map
Přesná lokalizace

Záleží nám na tom, aby naše vzorky měly vysokou sbírkovou a vědeckou hodnotu. Proto dbáme také na přesnost údajů o místě nálezu zkamenělin, minerálů i meteoritů.

DSC01060
Odborná determinace

Správné určení fosilie může být někdy tvrdým oříškem, ale naší snahou samozřejmě je, abyste od nás získali vzorky s kompletním pojmenováním.

A také něco pro potěšení

nahrdelnik
Náušnice a náhrdelníky
opice
Peruánské výrobky
fosilie
Dekorační předměty