Dnes je  čtvrtek 6.5.2021
  O nás  
nic
  Eshop  
nic
  Prodejna v Národním muzeu  
nic
  Odkazy  
nic
  Kontakty  
nic
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  

NAŠE NABÍDKA
Media a myMedia a mynic
Historie firmyHistorie firmynic
Naše prodejna v Národním muzeu Naše prodejna v Národním muzeu nic
nic FOTOGRAFIE Z CESTnic
Cesta do Peru Cesta do Peru nic
Cesta na SriLankuCesta na SriLankunic
Peru 2004 - 2005Peru 2004 - 2005nic
Bolivie 2009Bolivie 2009nic
Peru 2009Peru 2009nic
VYHLEDÁVÁNÍ
 
 Historie firmy 
Již dvacet let působí naše firma na poli obchodu s přírodninami. Inspirací k založení firmy podobného typu byla předválečná firma Václava Friče, Přírodniny-Frič. Preparáty této firmy dodnes zdobí mnohá česká, ale i zahraniční muzea. Kvalita zpracování přírodnin této firmy překonala mnohá léta, je prověřena časem a v mnoha hlediscích je dodnes nedostižná. Naše firma si dala úkolem, se aspoň částečně kvalitativně přiblížit činnosti této firmy a navázat tak na fričovskou tradici v Čechách.
Poslední dobou se mnoho lidí začíná opět obracet k různým koníčkům, sběratelství atp. Je to pochopitelné, protože sběratelství čehokoliv a přírodnin zvláště, rozšiřuje obzory, rozvíjí ducha ale hlavně sbližuje lidi navzájem. K jednomu stolu si pak sednou právník, zedník, doktor a třeba i nezaměstnaný. Tito lidé jsou si ve své vášni rovni a chápou, že honba za penězi je neuspokojuje tolik, jako jejich zájem o společnou věc. Tak, jako tu kdysi byl pan Frič, i naše firma se snaží oslovit právě tyto lidi a spolu s nimi i specializované organizace, se kterými v rámci možností spolupracujeme.
Hlavní specializací naší firmy jsou zkameněliny a to nejen české ale i zahraniční. Klademe důraz na kvalitu materiálu, kvalitu zpracování (tedy hlavně preparace) a zároveň máme snahu, pokud je to možné, co možná nejvíce zachovat vypovídající hodnotu materiálu - tedy nálezové okolnosti a jiné souvislosti. Zvláště k tomu by měla sloužit tato stránka, aby jednotlivým zákazníkům dala více informací k materiálu, který si zakoupí buď u nás, nebo někde jinde. Doufáme, že i když se třeba nestanete přímo našim zákazníkem, bude Vám naše stránka inspirací pro zájmovou činnost možná, ani ne konkrétně Vaší, ale třeba Vašich dětí, nebo vnoučat. Nakonec si třeba i Vy vzpomenete na ten pocit, když jste v mládí lezli po kdejaké haldě nebo poli a s každým kouskem kamene jste žasli údivem, nad propastnou hloubkou minulosti.
Historie firmyInternetový obchod s přírodninami

Internetový obchod s přírodninami

Stránky jsou postaveny na systému Ekonstruktér.cz
Provozovatel stránky:Ing.Jiří Vedral - přírodniny, Magistrů 379/7, 14000 Praha 4, Michle, IČO: 40873692, Tel: +420 602 280 646